Rezenenin Faydalarını Biliyor Musunuz?

Rezene yemek, vücudunuza sağlıklı yararlar sağlamak için lezzetli bir yöntemdir. Bu aromatik, hafif tatlı ot, Akdeniz mutfağında uzun zamandır kullanılmaktadır. Soluk yeşil kök, uzun saplar, yapraklar ve tohumlar olarak tüketilebilir. Rezene tohumları, kökleri ve yaprakları yüzyıllar boyunca şifa amaçlı kullanılmıştır. Yemeklerinize rezene eklemek, yalnızca gıdalarınızın lezzetini arttırmakla kalmaz aynı zamanda vücudunuza besleyici bir katkı sağlar.

567 görüntüleme
Dondurulamayacak Gıdalar

Gıdaları bol olduğu zamanda alıp dondururak stoklamak mükemmel bir yoldur. Ancak dondurmamamız gereken belli başlı yiyecekler vardır.

771 görüntüleme
Oruç Tutarken Kilo Almamak İçin Dikkat

Vücudumuz enerji ihtiyacını tükettiğimiz besin öğelerinden sağlıyor. Oruç tutarken metabolizma, bir süre sahurda alınan besinlerden daha sonra ise vücudumuzdaki yağ ve kas depolarından enerji üretmeye çalışıyor. Bu durum besinlerden enerji üretilmesine eşdeğer olmadığı için metabolizma hızı yavaşlıyor. Dolayısıyla kişi kendini halsiz, yorgun hissediyor ve kilo alımı kolaylaşıyor.

387 görüntüleme
Evinizde Her zaman Bulunması Gereken Elma Püresi

Elmanın şu anda en çok bulunduğu zamanı yaşıyoruz. Alacağınız güzel elmaları yaz aylarında da yiyeceklerinizde kullanmak isteyebilirsiniz. Elmayı saklamanın en güzel yolu püre olarak yapmaktır. Böylece tatlılarınızda, sabah kahvaltısında keyifle kullanabilirsiniz.

408 görüntüleme
Çocuklar için Sağlıklı Tercihler

Hızla gelişen besin sanayi ve marketlerdeki çeşitlilik çocukların sağlıklı atıştırmalıklara ulaşmasını zorlaştırıyor. Özellikle doymuş ve trans yağ içeren, şeker içeriği yüksek olup ambalajıyla çocukların dikkatini çeken atıştırmalıklar sağlığı tehdit ediyor. Bu yüzden evinizde hazırlayacağınız hem pratik, hem sağlıklı, hem de çocuğunuzun dikkatini çekecek bu tarifler tam size göre!

415 görüntüleme
Hurmanın Sağlık Açısından Faydaları

Hurmanın yararları arasında kabızlığı rahatlama, bağırsak bozuklukları, kalp sorunları, anemi, cinsel işlev bozukluğu, ishal, mide kanseri bulunmaktadır. Hurma çok çeşitli vitaminler, mineraller ve lif açısından zengindir. Bu lezzetli meyve sağlık için yararlı olan bir yağ, kalsiyum, sülfür, demir, potasyum, fosfor, manganez, bakır ve magnezyum ihtiva eder. Uzmanlara göre her gün tüketmek sağlıklı beslenme için gerekli.

539 görüntüleme
BEDEN KİTLE ENDEKSi
cm
kg
ETKİNLİKLER
Senpilickadinlarkulubu olarak bir ay önce başlattığımız ve sitemize üye olan ilk " 100 kişiye 100 adet Piknik Örtüsü" kampanyasının talihlileri belli oldu. Aşağıda isimleri bulunan ...
ÜYELİK