Baharatlar Yararlı mı Zararlı mı?

Yemeğin lezzetini arttırmaya yönelik özel tat, koku ve aroması olan bitkiler kullanılır. Bunların bir bölümü taze, bir bölümü kurutulmuş yaprak, olgunlaşmış tohum ve kabuk şeklindedir.

142 görüntüleme
Kızılcık Özellikle Kadınlar İçin Mükemmeldir

Kızılcık suyu, idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde etkinliği ile ünlüdür, çünkü bakterilerin mesane ve idrar yoluna yapışmasını engeller. Aynı özelliği sebebiyle diş eti hastalıklarını önlemede de çok etkilidir.

226 görüntüleme
Hergün 3 Hurma Yemenin Vücudunuzda Yaratacağı Etki

Hurmanın çok lezzetli olduğu inkar edilemez! Besin içeriğine bakarsanız çok farklı bir özelliği yok gibi görünebilir. Ancak, hurmanın vücutlarımız için oldukça şaşırtıcı ve harikalar yaratabileceğini biliyor muydunuz? Yapılan bir araştırmaya göre sadece bir hafta boyunca diyetinize her gün 3 hurma ekleyerek bu avantajların keyfini çıkarabilirsiniz.

241 görüntüleme
Neden Ceviz?

Ceviz içerdiği Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri sayesinde beyin ve zekâ gelişimini destekler. Bu yağ asitleri başta kalp sağlığı olmak üzere vücudumuz için çok büyük faydaları olan yağ asitleridir.

274 görüntüleme
Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Sebzeler

Sağlıklı bir yaşam için beslenmesine mutlaka sebze ekleyerek bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirebilirsiniz. Tüm sebzelerin sağlıklı olduğu biliniyor. Ancak bazı sebzeler özel kimyasal bileşimlere sahiptirler. Onların keskin tatları vardır ve kükürt ihtiva ederler. İste bağışık sistemini güçlendiren sebzeler:

198 görüntüleme
Kilo Kontrolünde Suyun Önemi

Su, metabolizma sonucu oluşan atıkların bedenden dışarı atılmasına yardımcı olur. Su içildiğinde midede tokluk duygusu geliştiğinden yeme isteğini azaltır. Açlık duygusu oluştuğunda enerji değeri yüksek olan yiyecek-içecek atıştırma yerine su içmek daha olumlu bir davranıştır. Su içerdiği kalsiyum, magnezyum gibi minerallerle sağlığın korunmasına yardımcı olur.

188 görüntüleme
BEDEN KİTLE ENDEKSi
cm
kg
ETKİNLİKLER
Senpilickadinlarkulubu olarak bir ay önce başlattığımız ve sitemize üye olan ilk " 100 kişiye 100 adet Piknik Örtüsü" kampanyasının talihlileri belli oldu. Aşağıda isimleri bulunan ...
ÜYELİK