Çocuklarda Anne Sütünün Önemi

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü, 6 aydan sonra da 2 yaşına kadar, ek gıdaların yanında anne sütüyle beslenmesini öneriyor. 2015 verilerine göre Türkiye’de ilk altı ay bebeğini sadece anne sütü ile besleyen annelerin oranı maalesef %26.

254 görüntüleme
Hindistan Cevizi Yağı Zayıflatıyor Mu?

Hindistan cevizi yağı, hindistan cevizi ağacının kurutulmuş meyvelerinden yapılan tropikal bir yağdır. Bir doymuş yağ asiti türü olan laurik asit içerir. 2 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı yaklaşık 90-100 kaloridir ve yaklaşık 10 gram yağ içerir.

262 görüntüleme
Greyfurt’un Faydalarını Biliyor Musunuz?

Greyfurt, tadından dolayı birçok kişi tarafından çok sevilmez. Özellikle greyfurtun içini çevreleyen beyaz kabukları bu acımsı tadı verir. Ancak unutmayın ki, greyfurt süper meyveler arasında ilk sıradadır. Greyfurt yüksek miktarda su içerir ve kalorisi düşük bir meyvedir. Bunun için gün içinde istediğiniz zaman tüketebileceğiniz bir yiyecektir.

613 görüntüleme
Kemik Erimesi İçin Brokoli

Kemik erimesi, kemik yoğunluğunun, yaşlanma veya menopoz nedeniyle azalmasıdır. Kemiklerin gelişimi ve yoğunluğu 40 yaşına kadar artar. 40 yaşından sonra ise azalmaya başlar. İşte bu noktada doğal yollardan kemik yoğunluğunu artıracak besinler tüketmekte fayda var. Bu besinlerin başında da brokoli geliyor.

403 görüntüleme
Kış İçecekleri

Mevsim geçişlerinde karşılaştığımız ısı değişiklikleri ve ani değişen hava şartları vücudumuzun bağışıklık sistemini zayıflatarak sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Özellikle sonbahar-kışa geçiş dönemi, solunum yolu rahatsızlıkları, astım, alerjik hastalıklar, bulaşıcı hastalıklar gibi birçok rahatsızlığı da beraberinde getirmektedir.

176 görüntüleme
Baharatlar Yararlı mı Zararlı mı?

Yemeğin lezzetini arttırmaya yönelik özel tat, koku ve aroması olan bitkiler kullanılır. Bunların bir bölümü taze, bir bölümü kurutulmuş yaprak, olgunlaşmış tohum ve kabuk şeklindedir.

163 görüntüleme
BEDEN KİTLE ENDEKSi
cm
kg
ETKİNLİKLER
Senpilickadinlarkulubu olarak bir ay önce başlattığımız ve sitemize üye olan ilk " 100 kişiye 100 adet Piknik Örtüsü" kampanyasının talihlileri belli oldu. Aşağıda isimleri bulunan ...
ÜYELİK