En İyi Probiyotik Kaynakları Biliyor Musunuz?

Kombu Çayı, kimchi ve kefir gibi fermente gıdalarda bulunan probiyotiklerin aksine, probiyotikler bazı sebzelerde, bazı tahıllarda ve hatta ham balda bulunur.

361 görüntüleme
Kahverengi Yumurta, Beyaz Yumurtadan Daha Mı Sağlıklı?

Çocukluğumuzda sadece beyaz yumurtalar vardı ve biz onlarla büyüdük. Ancak şimdi her yerde kahverengi ve beyaz olmak üzere iki çeşit yumurta bulunuyor. Peki iki yumurta arasında fark var mı? Kahverengi yumurta, beyaz yumurtaya göre daha mı besleyici?

559 görüntüleme
Karanfilin Faydalarını Biliyor Musunuz?

Lezzetli kokulu karanfilleri, ev yapımı bir elmalı turta veya kabak tatlısında mükemmel bir tamamlayıcıdır. Karafili bir baharat olarak görebilirsiniz ama aslında bundan daha fazladır. Aynı zamanda sağlıklı bir yaşam merkezidir ve bazı çevrelerde afrodizyak bile olmaktadır.

428 görüntüleme
Yeterli Protein Almadığınızı Gösteren 8 İşaret

Yeterince protein alıp alamadığınızı nasıl bileceksiniz? Aşağıdaki işaretler sadece bunu gösterebilir. Her ne kadar besin eksikliği söz konusu olduğunda semptomların başka nedenleri olabileceğini unutmayın. Bu size bir sorun yaşayabileceğinizin ipuçlarını verebilen genel bir listedir.

528 görüntüleme
0-1 Yaş Bebek Beslenmesi

0-1 yaş bebek beslenmesinde ilk altı ay tek başına anne sütü bebeğin su dâhil tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Anne sütü güvenli, temiz, içerdiği fonksiyonel bileşenler ve canlı hücrelerle birçok hastalığa karşı koruyucu özelliği olan bir besindir.

461 görüntüleme
Meyve ve Sebzelerden Pestisitleri Yıkamak için 5 Yol ve Neden Gerekir?

Yalnızca organik meyve ve sebze satın almadığınız sürece satın aldığınız meyve ve sebzelerin iyice yıkanması oldukça önemlidir.

644 görüntüleme
BEDEN KİTLE ENDEKSi
cm
kg
ETKİNLİKLER
Senpilickadinlarkulubu olarak bir ay önce başlattığımız ve sitemize üye olan ilk " 100 kişiye 100 adet Piknik Örtüsü" kampanyasının talihlileri belli oldu. Aşağıda isimleri bulunan ...
ÜYELİK