Ceviz, Fındık ve Fıstığı Yakından İnceleyelim

Sert kabuklu meyveler grubu adı altında toplanan ceviz, fındık, fıstık, badem besin değerleri yüksek olduğu kadar sağlığın korunmasında da yardımcıdırlar.

204 görüntüleme
Su Kefiri Nedir? Faydaları Nelerdir?

Su kefiri, Meksika kökenli mucizevi bir içecektir. Su kefiri taneleri, simbiyotik bir ilişki içinde bulunan bakteri ve mayadan oluşur. Kefir denmesinin sebebi görüntüsünün süt kefirine benzemesindendir. Ayrıca süt ürünlerini tüketemeyenler için su kefiri ideal bir alternatiftir.

220 görüntüleme
Günde 8 Bardak Su İçmeli Miyiz?

“Günde 8 bardak su içelim”, “daha fazla su içmelisiniz” gibi konuşmaları gün içinde çok defa duyuyorsunuzdur. Günde 8 bardak içmeniz gerçekten gerekli mi? İnsanların su hakkında yaptıkları 6 iddia ve bunlara ilişkin bazı bilgiler.

189 görüntüleme
Neden Gül Suyu İçmelisiniz?

Gül suyunu içmek genellikle düşünülmez… Tatlıların üzerine koyarız, cildimiz için kullanırız ama çok fazla içmeyiz. Gül suyu, gülgiller bitkisinin, çiçeklerin kralı olarak bilinen tanınmış süs bitkisi olan bir türü olan gülden gelir.

336 görüntüleme
İlaçla Zayıflama Çözüm Değil

Obezite bir hastalık olarak kabul edildiğinden beri her hastalıkta olduğu gibi düzeltilmesinde ilaçların kullanılması da düşünülür. Ancak bir ilaç hastalığın iyileşmesi için belirli süre kullanılır. Bunun yanında bazı ilaçlar, örneğin diyabette kullanılan ilaçlar ömür boyu kullanılır. Obezitenin ilaç tedavisi bu durumdan biraz daha farklıdır.

203 görüntüleme
En İyi Probiyotik Kaynakları Biliyor Musunuz?

Kombu Çayı, kimchi ve kefir gibi fermente gıdalarda bulunan probiyotiklerin aksine, probiyotikler bazı sebzelerde, bazı tahıllarda ve hatta ham balda bulunur.

380 görüntüleme
BEDEN KİTLE ENDEKSi
cm
kg
ETKİNLİKLER
Senpilickadinlarkulubu olarak bir ay önce başlattığımız ve sitemize üye olan ilk " 100 kişiye 100 adet Piknik Örtüsü" kampanyasının talihlileri belli oldu. Aşağıda isimleri bulunan ...
ÜYELİK