BRÜKSEL LAHANASI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

3861 görüntüleme
Brüksel lahanası, sadece küçük lahana değildir. Bu küre şeklindeki sebze, lezzetli ve vitamin açısından çok değerlidir. Özellikle akşam yemeklerinin vazgeçilmez sebzelerinden olan Brüksel Lahanası hakkında bilmeniz gereken beş temel unsur.
  1. Saplı Brüksel Lahası daha uzun dayanır
Eğer bulabiliyorsanız, Brüksel Lahanası saplı olarak satın alın. Bu şekilde Brüksel Lahanası çok daha uzun süre dayanır. Ayrıca Brüksel lahanasının sapları olmazsa kısa sürede tat ve nem kaybetmeye başlar.
  1. Kış aylarında yiyin
Brüksel Lahanası kış sebzesidir. Özellikle soğuk ortamlarda yetişir. Soğuk havada yetişen lahana şeker üretir ve bundan dolayı daha tatlıdır. Ağustos ve Mart ayları arasında tüketebilirsiniz.
  1. Filizin boyutu, lezzetinin bir göstergesidir.
Küçük filizli brüksel lahanası daha lezzetli ve tatlı olur. Büyük brüksel lahanası ise lahana tadındadır.
  1. Brüksel lahanası çiğ veya pişmiş olabilir.
Brüksel lahanası çiğ veya pişmiş olarak yenilebilir. Çiğ yenileceği zaman yapraklarını temizlemek için çapraz olarak kesilmesi gerekmektedir. Pişirecekseniz, nasıl seviyorsanız öyle yapabilirsiniz. Buğulama, kavurma, kızartma veya haşlama olabilir. Sadece yumuşayana kadar pişirin unutmayın.
  1. Sebze soyucu kullanın
Brüksel lahanasını bütün olarak pişirmek isterseniz veya dilimlelem gerekirse dip kısmındaki sert bölümün çıkarılması gerekir. Bunun için bıçak kullanmak yerine sebze soyucunun uzun sivri ucunu kullanabilirsiniz. Böylece içine sıcak suyun girmesini sağlayarak lahanın daha hızlı ve eşit pişmesini sağlayabilirsiniz.
BEDEN KİTLE ENDEKSİ
cm
kg
ETKİNLİKLER
Senpilickadinlarkulubu olarak bir ay önce başlattığımız ve sitemize üye olan ilk " 100 kişiye 100 adet Piknik Örtüsü" kampanyasının talihlileri belli oldu...
ÜYELİK