SİNDİRİMİ HIZLANDIRMAK MÜMKÜN

0 görüntüleme
Kabızlık, dışkılamanın gecikmesi, zorlaşması ve güçlükle sert ve kuru dışkı çıkarılması durumunun adıdır. Bunun nedeni kalın bağırsağın çalışmasının yetersizliğidir.
Kabızlık, dışkılamanın gecikmesi, zorlaşması ve güçlükle sert ve kuru dışkı çıkarılması durumunun adıdır. Bunun nedeni kalın bağırsağın çalışmasının yetersizliğidir. Dışkılama güçlüğü nedeniyle oluşan basur şikayetiyle çok sayıda kişi doktora başvurmaktadır. ABD’de bu nedenle yılda 2.5 milyon kişinin doktora başvurduğu ve laktasif için 725 milyon dolar harcandığı bildirilmiştir.

 

Kabızlığın nedenlerinin başında yetersiz sıvı alımı ve yetersiz hareket gelmektedir. İkinci sırada hatalı beslenme alışkanlığı gelir. Günlük beslenmede posa(lif) yönünden zengin tam tahıl ürünleri, kuru baklagiller, sebze ve meyveler yeterince yer almadığında kalın bağırsağın hareketi azalır.

 

Posa tek başına bağırsak hareketini arttırmada yeterli değildir. Bağırsak hareketini arttırmak için tarifim sizlerle...

 

 

Malzemeler:
1 adet kuru incir
2 adet kuru kayısı
2 adet kuru erik 
2 adet tüm ceviz
1 tatlı kaşığı chia tohumu
1 tatlı kaşığı keten tohumu
1 yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı: Kuru meyveleri 1-1.5 çay bardağı suda haşlayın. Daha sonra içerisine 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı keten tohumu , chia tohumu ve 2 adet tüm cevizi ekleyerek robottan geçirin. Marmelat formunda olan bu karışımı her sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı dolusu tüketin ve beraberinde 2 bardak ılık su için. Bu tarif tam beş günlüktür. Afiyet olsun.
BEDEN KİTLE ENDEKSİ
cm
kg
ETKİNLİKLER
Senpilickadinlarkulubu olarak bir ay önce başlattığımız ve sitemize üye olan ilk " 100 kişiye 100 adet Piknik Örtüsü" kampanyasının talihlileri belli oldu...
ÜYELİK