KARA MÜRVER VE ETKİSİ

0 görüntüleme
Mevsim geçişlerinde karşılaştığımız ısı değişiklikleri ve ani değişen hava şartları vücudumuzun bağışıklık sistemini zayıflatarak sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir.
Kara Mürver ve Etkisi

Mevsim geçişlerinde karşılaştığımız ısı değişiklikleri ve ani değişen hava şartları vücudumuzun bağışıklık sistemini zayıflatarak sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Özellikle sonbahar-kış dönemi, solunum yolu rahatsızlıkları, astım, alerjik hastalıklar, bulaşıcı hastalıklar gibi birçok rahatsızlığı da beraberinde getirmektedir.

 

Bağışıklık sistemini ayakta tutmak için iyi bir beslenme kadar, takviye almak, iyi uyumak ve stresten uzaklaşmak da oldukça önemli. Ancak bunlara dikkat ederek bağışıklık sistemimizi koruyabilir ve hastalıklarla mücadele edebiliriz.

  

Kara Mürver Nedir?

Fitoterapi alanının son zamanlardaki gözdesi olan Kara Mürver, hanımeligiller familyasına bağlı olup, taneli ve şifalı bir bitkidir. Çiçek ve tanelerinden oluşan kara mürver bitkisinin antioksidan kapasitesi yüksektir. Gribe yakalanma riskinizi düşürür, vücut direncini ve bağışıklık sisteminizin güçlendirir, tam bir şifa deposudur.

 

 

Faydaları Saymakla Bitmiyor

 

·      Vücuda rahatlık vererek sinirleri yatıştırır.

·      Vücut direncini arttırır.

·      Balgam söktürücü özelliği vardır.

·      Anne sütünü arttırıcı etkisi vardır.

·      Soğuk algınlığı ile baş edici özellik taşır.

·      Terletme özelliği ile vücuttan toksin atımını sağlar.

·      Güneş yanıkları ve yaraların iyileşmesini sağlar.

 

Uzm.Dyt.Olcay Barış
BEDEN KİTLE ENDEKSİ
cm
kg
ETKİNLİKLER
Senpilickadinlarkulubu olarak bir ay önce başlattığımız ve sitemize üye olan ilk " 100 kişiye 100 adet Piknik Örtüsü" kampanyasının talihlileri belli oldu...
ÜYELİK