ONLİNE DİYET NEDİR, NASIL UYGULANIR?

0 görüntüleme
Ülkemizde ve dünyada çığ gibi büyüyen obezite karşısında sırf zaman yaratamamaktan dolayı beslenme danışmanlığı alamayan kişilere rastlar olduk.
Ülkemizde ve dünyada çığ gibi büyüyen obezite karşısında sırf zaman yaratamamaktan dolayı beslenme danışmanlığı alamayan kişilere rastlar olduk. Özellikle zaman açısından diyet görüşmelerine vakit ayırmakta zorlananlar, yurtdışında olanlar, şehirdışında olup görüşmeye gelemeyenler için biz diyetisyenler online diyet hizmeti verebiliyoruz. Aynı diyet randevu görüşmesi gibi ayrıntılı anamnez soruları gönderiyoruz ve son 6 ay içerisindeki tahlillerini istiyoruz. İster whatsapp ister yüz yüze görüşme ister telefonlaşma ile de süreci genellikle her hafta devam ettiriyoruz. Görüşmelerimizi tartı ölçümü ve diyeti değiştirme ile de sürdüyoruz.

Günümüz şartlarında ulaşılabilir olmak online diyet hizmetinin pozitif yanlarından biri gerçekten. Ama bence negatif yönleri daha fazla. Kişi ile yüz yüze görüşerek motivasyonu arttırmak, sohbet etmek, onu anlamak çok daha etkili diye düşünüyorum. İki sisteme de zaman olarak aynı süreyi harcadığım halde aynı motivasyonu sağlayamadığım çok zaman oluyor açıkçası. O yüzden yüz yüze diyetin çok daha başarılı sonuçlar getirdiğini düşünüyorum. Unutmayın beslenme parmak izi gibidir ve kişiye özeldir.

Uzm.Dyt.Olcay Barış
BEDEN KİTLE ENDEKSİ
cm
kg
ETKİNLİKLER
Senpilickadinlarkulubu olarak bir ay önce başlattığımız ve sitemize üye olan ilk " 100 kişiye 100 adet Piknik Örtüsü" kampanyasının talihlileri belli oldu...
ÜYELİK