GÜNE EN İYİ ŞEKİLDE BAŞLAMANIN YOLU

0 görüntüleme
Çoğu uzman gibi benim de görüşüm ilk içeceğin “su” olması yönünde. Vücudunuzun bir gece uykudan sonra hidrasyon açısından en çok ihtiyacı olan şey su. Kahve içmeden açılamıyorum diyorsanız bile su içmenin arkasından kahve içerek güne devam edebilirsiniz. İlk içecek olarak limonlu ve sirkeli su içmenizi de önermiyorum çünkü mideye ilk ulaşan asit mide çeperine zarar verecektir. Sıcak veya soğuk su içseniz bile vücut kendi ısısıyla su ısısını dengeleyecektir.
Hindistan Cevizi Yağı ve Kahve

Kahvenizi MCT(orta zincirli yağ asidi) içeriği yüksek olan hindistan cevizi yağı ile içtiğinizde bu vücudunuza ekstra bir avantaj sağlamaz. Hindistan cevizi yağının kilo kaybı açısından çok popüler olması kısmen orta zincirli yağ asitleri (MCT) içeriğinden kaynaklanıyor. Fakat yayımlanan başka bir araştırmada, orta zincirli yağ asitlerinin kilo kaybına yardımcı olmadığını gösteriyor. Hiçbir besinin tek başına zayıflatıcı etkisi yoktur ancak düzenli bir beslenme programı ile zayıflamaya yardımcı olabilir. AHA (Amerikan Kalp Derneği) 'nın kendi bildirgelerinde de belirttiği gibi hindistan cevizi yağı genellikle kalp sağlığına herhangi bir fayda sağlamamıştır. Hindistan cevizi yağı kullanmakla diğer yağları kullanmak arasında bir fark olmadığı belirtiliyor.

Detoks İçecekler Çare Değil

Öncelikle detoks yapan mükemmel organlara sahipiz. Karaciğer ve böbreklerimiz esas detoksifikasyon işini yapan organlarımızdır. Karaciğerinize yardımcı olmak istiyorsanız içtiğiniz alkol miktarını azaltabilirsiniz.
Enfeksiyona sebep olan maddelerin dışarı atılmasında en önemli rolü su oynamaktadır. Bu nedenle bol su tüketimi detoksun en önemli parçasıdır.

Çay ve Polifenoller

Çaydaki polifenollerin insülin aktivitesini etkilediği ve sağlıklı kan basıncının korunmasında etkili olduğu çalışmalarda gözlemlenmiştir. Antioksidan içeriği yüksek olan yeşil çayı da güne başlarken tüketebilirsiniz.

Uzm.Dyt.Olcay Barış
BEDEN KİTLE ENDEKSİ
cm
kg
ETKİNLİKLER
Senpilickadinlarkulubu olarak bir ay önce başlattığımız ve sitemize üye olan ilk " 100 kişiye 100 adet Piknik Örtüsü" kampanyasının talihlileri belli oldu...
ÜYELİK