KİLO KORUMA

0 görüntüleme
Zaman zaman kilo vermek için çeşitli yöntemlere başvuruyoruz. Sadece beslenmeyi düzenlemek yerine kısa surely geri dönüşümü çabuk yöntemlere başvurmaya çalışıyoruz. Kilo bir şekilde verilir, zor olan kilo kaybını sürdürmektir. Kilo koruma programı, kişinin diyet bittikten sonra aldığı enerjiyi az az artırarak, alınan enerji ile harcanan enerjinin dengelenmesini hedefler. Kişi bu dengelemeyi ne kadar çabuk öğrenirse, kilo koruma programı da o kadar hızlı tamamlanmış olur.

 

Vücut Kas Kütlesi

Vücutta kas kütlesi ne kadar çok ise metabolizma da aynı oranda doğru orantılı olarak hızlı çalışır. Eğer uzun bir süre tempolu egzersiz ile iyi beslenilmezseniz vücut kendisi için gerekli olan enerjiyi kas kitlesinden harcamaya başlar ve bu durumda tartıda kaybedilen kas kitlesi olur. Bunun için egzersiz ve beslenme dengeli bir şekilde olmalıdır. Unutmayın bu işin %70’i beslenme %30’u spor.

 

Ne Kadar Süre Koruma Yapmak Gerekir?

Diyete ne kadar zaman ayırdıysanız, kilo programına da o kadar zaman ayırmanız gerekir. Yani eğer 6 ay diyet yaptıysanız, 6 ay da kilo koruma programınıza devam etmeniz verdiğiniz kilonun korunması açısından en doğru yol olacaktır.

 

 

Uzm.Dyt.Olcay Barış
BEDEN KİTLE ENDEKSİ
cm
kg
ETKİNLİKLER
Senpilickadinlarkulubu olarak bir ay önce başlattığımız ve sitemize üye olan ilk " 100 kişiye 100 adet Piknik Örtüsü" kampanyasının talihlileri belli oldu...
ÜYELİK