D.B.H.G KOCAELİ'DE!

1260 görüntüleme
Kocaeli Süleyman Demierel Kültür Merkezi'nde yapılan etkinlikte Uzman Diyetisyen Olcay Barış'ın yaptığı konuşmada, kadınlar için dengeli beslenmenin önemini ve egzersiz yapmanın faydalarından bahsetti. Dünya genelinde yaygınlaşan obezite hastalığından da söz etti. 2008'de obezite hastalığı 400 milyon kişide var iken 2016 senesinde bu rakamın 700 milyona yükseldiğini açıkladı.
kolaj-1
Uzman Diyetisyen Olcay barış, bu sadece Türkiye için değil tüm dünya için büyük bir tehdit. Obezite sayısı 8 yılda neredeyse 300 milyon kişi artış gösteriyor dedi. İstatistiklere göre obezite erkeklerin %20'sinde iken, kadınlarda %41 oranında olduğunu da ekledi. Kişilerin tamamen yanlış beslenmekten, fastfood beslenmelerinden dolayı obeziteye yakalandıklarını da söyledi. Egzersiz ile düzenli beslenme, diyet ile herkesin kendisine dikkat etmesi gerektiğini, diyetin sadece zayıflamak için değil sağlıklı beslenmek için gerekli olduğunu vurguladı.
kolaj-2
Obezite hastası olmamak için ve sağlıklı bir yaşam sürmek için günlük alınan enerji ile verilen enerjinin aynı oranda olması gerekmektedir. Günlük alınan enerji verilen enerjiden daha fazla ise vücut otomatik bu enerjiyi yağ olarak depo ediyor. Dünya Sağlık Örgütünün açıklamasına göre sağlığı bozacak derecede vücutta yağ birikimi olarak adlandırmıştır.
Görseller (Gündem 360, Akşam, Çağdaş Kocaeli, Haberler.com, Son Dakika Haberler)
BEDEN KİTLE ENDEKSİ
cm
kg
ETKİNLİKLER
Senpilickadinlarkulubu olarak bir ay önce başlattığımız ve sitemize üye olan ilk " 100 kişiye 100 adet Piknik Örtüsü" kampanyasının talihlileri belli oldu...
ÜYELİK