KETEN TOHUMU MUCİZESİ

675 görüntüleme
Keten, küçük ama içinde sağlık anlamında çok güçlü bir tohumdur. Ülkemizde de keten tohumu bir süreden bu yana özellikle sağlıklı beslenmek isteyen kişiler tarafından tüketiliyor. Uzmanlar, aşağıdaki sağlık faydalarının ortaya çıkabilmesi için kişinin bir çorba kaşığı keten tohumu tüketilmesi gerektiğini öneriyorlar. İşte keten tohumunun faydaları:
  1. Bu tohum beslenme için mükemmeldir ve tıbbı takviye kullanılıyor. Keten tohumu kolesterolü düşürür. İnsan vücudunu ısıtır. Keten tohumunun günlük olarak alınması halinde sindirim sisteminizi korumak için gerekli lifi sağlar. Keten tohumu yediğiniz zaman sıvı tüketimini yüksek tutmanız gerekiyor.
  1. Bir kaşık dolusu keten tohumu, size omega 3 yağ asitlerini verecektir. Omega 3 yağ asitleri, balık yağı içinde bulunurlar. Az balık tüketen biriyseniz, omega 3 ihtiyacınızı karşılamış olacaksınız. Böylece kızartma balık yerine omega 3 alarak kolestrolünüzü de düşürebilirsiniz. Bu da size güzel ve parlak bir cilt olarak geri dönecektir.
  1. Keten tohumu, alfa lineoic asitleri içerir. Bu asit, kronik kalp hastalıkları, artrit, şeker hastalığı nedeniyle iltihapların azaltılmasına yardımcı olur ve hatta daha spesifik olmak üzere kolon kanserine karşı vücudunuzun korunmasına yardımcı olur.
  1. Keten tohumu, içerdiği yüksek lif sayesinde kolesterol düşürücüdür. Yüksek lif, diyetlerde tok hissetmenize yardımcı olur, böylece daha az yemek yemenize yardımcı olur. Kan şekerinizi stabilize eder, bağırsaklarınızın daha iyi çalışmasını sağlar.
  1. Antioksidanlar ve fitokimyasallar içeren bir anti-aging besindir. Keten tohumu, bağırsakları çalıştıran ve kadınlık hormonları dengeleyen ligans içerir. Bunlar, doğurganlığı arttırır, meme kanseri riskini azaltır ve menopoz öncesi semptomları azaltmaktadır. Bu etkiler araştırmalar tarafından kanıtlanmıştır.
BEDEN KİTLE ENDEKSİ
cm
kg
ETKİNLİKLER
Senpilickadinlarkulubu olarak bir ay önce başlattığımız ve sitemize üye olan ilk " 100 kişiye 100 adet Piknik Örtüsü" kampanyasının talihlileri belli oldu...
ÜYELİK