Yağ Yakımını Destekleyen Besinler
Yağ Yakımını Destekleyen Besinler
Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için besinlerin içerikleri büyük önem taşıyor. Bazı gıdalar kilo alımını artırırken bazıları yağ yakımını hızlandırarak kilo vermeye katkı sağlıyor.

Güne En İyi Şekilde Başlamanın Yolu
Güne En İyi Şekilde Başlamanın Yolu
Çoğu uzman gibi benim de görüşüm ilk içeceğin “su” olması yönünde. Vücudunuzun bir gece uykudan sonra hidrasyon açısından en çok ihtiyacı olan şey su. Kahve içmeden açılamıyorum diyorsanız bile su içmenin arkasından kahve içerek güne devam edebilirsiniz. İlk içecek olarak limonlu ve sirkeli su içmenizi de önermiyorum çünkü mideye ilk ulaşan asit mide çeperine zarar verecektir. Sıcak veya soğuk su içseniz bile vücut kendi ısısıyla su ısısını dengeleyecektir.

Kilo Almak İsteyenler İçin Özel Tarif
Kilo Almak İsteyenler İçin Özel Tarif
Zayıflığın düzeltilmesinde davranış değişikliği nasıl önemli ise kilo almada da çok önemlidir. Sağlıklı besinler tercih ederek midenizi genişletmek ve sağlıklı yağ aralığına gelmek önemlidir.

D Vitamini ve Covid-19 İlişkisi
D Vitamini ve Covid-19 İlişkisi
D Vitamini, anti-inflamatuvar ve antioksidan etkisiyle bilinen bir steroid hormondur. D vitamini takviyesinin solunum yolu enfeksiyonlarını önlemede etkili olduğu çalışmalar tarafından gösterilmiştir şimdi ise COVID-19 hastalarında D Vitamininin rolü araştırılmaktadır.

Balık Mevsimi Geldi
Balık Mevsimi Geldi
Balık, vitamin, mineral bakımından oldukça zengin bir gıda olmakla birlikte beynin kullandığı omega yağ asitlerince de çok zengindir, tabii balık yeterince gelişip, gerekli uzunluğa gelip olması gereken doğru mevsiminde raflarda yerini aldığı takdirde.

Çikolata Kisti ve Beslenme
Çikolata Kisti ve Beslenme
Çikolata kisti olarak bilinen endometriozis karın altı bölgesindeki rahmin dış bölümünün zemininde gelişir ve üreme çağındaki kadınlar açısından önemli bir sağlık sorunudur. Bu hastaların beslenmesinin düzenlenmesinde 4 ana hedef bulunmaktadır.

BEDEN KİTLE ENDEKSİ
cm
kg
ETKİNLİKLER
Senpilickadinlarkulubu olarak bir ay önce başlattığımız ve sitemize üye olan ilk " 100 kişiye 100 adet Piknik Örtüsü" kampanyasının talihlileri belli oldu. Aşağıda isimleri bulunan...
ÜYELİK