Vejetaryen Beslenme Akımı
Vejetaryen Beslenme Akımı
Vejetaryen tipi beslenen kişiler hayvansal kaynaklı gıdaları tüketmiyor. Ancak tüm vejetaryenler aynı şekilde beslenmiyor. Mesela et, balık, tavuk, hindi yemediği halde süt ve süt ürünleri tüketenler lakto-vejetaryen, yumurtayı tercih edenler ise lakto-ovo vejetaryen oluyor. En katı vejetaryenler veganlar ise bal dahil hiçbir hayvansal gıda yemiyor, tamemen bitkisel kaynaklarla besleniyor.

Vejetaryen tipi beslenen kişiler hayvansal kaynaklı gıdaları tüketmiyor. Ancak tüm vejetaryenler aynı şekilde beslenmiyor.

Konserve Yaparken Dikkat
Konserve Yaparken Dikkat

Mervsiminde alınan meyve sebzeleri her dönem tüketebilmek adına en çok tercih edilen saklama koşullarından biri de konser yapmak fakat her ev yapımı gıda güvenilir ve sağlıklı olmayabiliyor. Uygun koşullarda saklanmayan ev yapımı konserveler zehirleyip öldürebilir veya geri dönüşümü olmayan şekilde sağlık sıkıntıları oluşturabilir.

Uçak Yolculuğunda Beslenme
Uçak Yolculuğunda Beslenme

Uçağa bindiğimiz anda tat alma duyumuzu geride bıraktığımızı biliyor muydunuz?   On bin metre yükseklikte tat ve koku alma duyumuz değişkenlik gösterir. Uçak kabinindeki basınç nedeniyle tatlı ve tuzlu tat algımız azalır, yediklerimiz lezzetsiz gelebilir ve daha fazla tuz tüketme ihtiyacı doğabilir. Tat ve koku alma duyusu 30 bin feet yükseklikte yitirilir, lezzet hissi kaybolur.

Yalancı Çerkez Tavuğu
Yalancı Çerkez Tavuğu

Çerkez tavuğu hazırlaması biraz zahmetli bir mezedir. Bir çok kişi lezzetli olmasına rağmen zahmetinden dolayı hazırlamak istemez. Yalancı çerkez tavuğunu çok seveceksiniz.

Vişneli Soğuk Çay Tarifi
Vişneli Soğuk Çay Tarifi

Yaz sıcaklarında içinizi serinletecek mis gibi soğuk vişne suyu içmek ister misiniz? Üstelik vişne suyu ile çayı karıştararak meyveli çay tadı elde edebilirsiniz.

Vişne Reçeli Tarifi
Vişne Reçeli Tarifi
Pişirme Süresi: 10 Dakika

Vişnenin tezgahlarda yer almaya başladığı bu dönemde reçeli yapılmazsa olmaz. kış aylarında vişne tadı için en ideal saklama yöntemi reçel yapmaktır.

BEDEN KİTLE ENDEKSİ
cm
kg
ETKİNLİKLER
Senpilickadinlarkulubu olarak bir ay önce başlattığımız ve sitemize üye olan ilk " 100 kişiye 100 adet Piknik Örtüsü" kampanyasının talihlileri belli oldu...
ÜYELİK