MAYDANOZUN 5 ÖNEMLİ FAYDASI

1400 görüntüleme
  Maydanoz içerdiği A-C-E ve K vitaminleriyle zengin bir besin kaynağıdır.
  1. İdrar sökücü özelliği vardır. Maydanoz ödemlerin atılmasında da etkilidir. Bu özelliği ile vücutta yer alan safra ve böbrek taşlarının vücuttan atılmasını da sağlar.
 
  1. Öksürük ve sinüzitte oldukça etkilidir. Maydanoz allerji ve hastalık nedeniyle artan mukusun vücuttan atılmasını hızlandırır. Maydanoz çayı da öksürüğe iyi gelmektedir.
 
  1. Gaz konusunda da çözüm maydanozdur. Yemek sonrası yaşanan gaz sorunlarından kurtulmak için maydanoz suyu ya da çayı içebilirsiniz. Bunun için maydanoz çayınızı çok hızlı içmeyip 2-3 dakika aralıklarla yudumlamanız yeterli olacaktır.
 
  1. Göz sağlığı açısından da maydanoz etkilidir. Maydanozun A vitamini retinada ışık hassasiyetini sağlamakta olan ??Rodopsin?? pigmentinin üretilmesinde etkili olacaktır.
 
  1. Cilt sağlığında da maydanoz kesinlikle faydalıdır. Cildinize esneklik veren ve yaşlanma etkilerini de geciktiren maydanoz, C vitamini sayesinde genel olarak cilt için oldukça faydalıdır
BEDEN KİTLE ENDEKSİ
cm
kg
ETKİNLİKLER
Senpilickadinlarkulubu olarak bir ay önce başlattığımız ve sitemize üye olan ilk " 100 kişiye 100 adet Piknik Örtüsü" kampanyasının talihlileri belli oldu...
ÜYELİK