HERGÜN 3 HURMA YEMENİN VÜCUDUNUZDA YARATACAĞI ETKİ

1859 görüntüleme
Hurmanın çok lezzetli olduğunu ve keyifli bir lezzete sahip olduğunu inkar götürmez. Besin içeriğine bakarsanız çok farklı bir özelliği yok gibi görünebilir. Ancak, hurmanın vücutlarımız için oldukça şaşırtıcı ve harikalar yaratabileceğini biliyor muydunuz? Yapılan bir araştırmaya göre sadece bir hafta boyunca diyetinize her gün 3 hurma ekleyerek bu avantajların keyfini çıkarabilirsiniz. İşte hurmanın besin değerleri (100 gram): Potasyum - 696 mg (% 20 RDA) Magnezyum - 54 mg (% 14 RDA) B6 vitamini - 0,2 mg (% 12 RDA) Elyaf - 6,7 mg (% 27 RDA) Manganez - 0,3 mg (% 15 RDA) Bakır - 0.4 mg (% 18 RDA) Şeker miktarı yüksek olduğu için (100 gramlık porsiyonda 66 gram) şeker tüketimini başka şekillerde azaltmanız önerilir.
  1. İyi Enerji Arttırıcıdır.
Hurma glikoz, fruktoz ve sukroz da dahil olmak üzere doğal şekerler bakımından zengindir ve bu şeker miktarı mükemmel ve çabuk enerji arttırıcı bir atıştırmalık haline getirir. Enerjiye ihtiyaç duyduğunuz zaman 3 hurma yemeniz yeterlidir. Hurmada bulunan lifler, enerjinizi arttırır ve gün boyunca aktif kalmanıza yardımcı olur.
  1. Sindirimi geliştirirler.
Hurma, sağlıklı bir sindirim sistemi için gerekli olan çözünür lifleri yüksek miktarda içerir. Çözünür lifler suyun sindirim sistemine çekilmesine yardımcı olur. Bu da kabızlığı hafifletmeye yardımcı olur. Lifler kolon sağlığının teşvik edilmesi için ve düzenli bağırsak hareketi için gereklidir. Ayrıca kolon kanseri, kolit ve hemoroit riskini de azaltırlar. Hurma ayrıca ishal ve mide rahatsızlığı tedavisine yardımcı olan potasyum içerir. Ve bu özellikler nedeniyle, hurma çoğu zaman iyi sindirim sistemini dengeleyicidir. Bu özelliklerin yanı sıra, hurma midede iyi bakterilerin artırılmasına yardımcı olur.
  1. Anemi tedavisinde ve önlenmesinde yardımcı olurlar.
Anemi, özellikle kadınlarda ve çocuklarda görülen en yaygın sağlık sorunlarından biridir. Bu soruna en doğal şekilde baş etmek isterseniz, hurma en iyi seçenektir. Vücudumuzda hemoglobin seviyesini artıran demir açısından zenginler. Düzenli olarak birkaç günlüğüne yiyin ve sonuçları kendiniz göreceksiniz.
  1. Kemiklerinizi ve Bağışıklığınızı Güçlendirirler.
Hurma selenyum, manganez ve magnezyum içerir ve bu mineraller güçlü ve sağlıklı kemiklerin korunması için önemlidir. Sadece bu değil, aynı zamanda hurma selenyumdan zengin gıdalar olarak kabul edilir. Selenyum açısından zengin bir diyet kanseri önlemede çok yardımcı olur.
  1. Kalp krizi riskini azaltır
Hurma ayrıca, inme riskini azaltabilen ve LDL kolesterolü düşüren potasyum içerir, yani vücuttaki düşük yoğunluklu lipoprotein. LDL, kan damarlarınızın duvarlarında toplanan kötü kolestrol olarak kabul edilir ve tıkanmalara neden olur. Vücudunuzdaki LDL düzeyleri yüksekse, kalp krizi riski yüksektir.
  1. Beyin Sağlığını Artırır
Birçok çalışma, hurmanın beynin performansını artırmaya yardımcı olan yeterli miktarda B6 vitamini içerdiğini kanıtlamıştır. Evde okula devam eden bir çocuğunuz varsa, ona düzenli olarak hurma verin.
BEDEN KİTLE ENDEKSİ
cm
kg
ETKİNLİKLER
Senpilickadinlarkulubu olarak bir ay önce başlattığımız ve sitemize üye olan ilk " 100 kişiye 100 adet Piknik Örtüsü" kampanyasının talihlileri belli oldu...
ÜYELİK