BEL YAĞLARINDAN KURTULMANIN 10 PÜF NOKTASI

5585 görüntüleme
Kadınların en sık yağlandıkları bölge beldir. Bel bölgesinin kalınlaşmasını önlemek için alabileceğiniz önlemleri aşağıda sıraladık.
  1. Ödem ve Şişkinlik Yapan Yiyeceklerden Uzak Durun.
İşlenmiş tahıllar, margarinler, bitkisel yağlar, soya ve mısırdan kaçının.
  1. Toksin İçmeyi Bırakın!
Hazır içeceklerin birçoğu yüksek miktarda şeker, yapay tatlandırıcı ya da glikoz şurubu içerir. Bütün bunlar bel çevresinde yağlanmaya sebep olur.
  1. Doğal Beslenmeye Çalışın.
Bütün sebze meyvelerinizi organik ürün satan dükkanlardan alamazsanız bile, en az tarım ilacı kullanan güvenilir yerlerden alışveriş yapmaya çalışın. Elma, Kereviz, Kırmızı Kapya Biber, Şeftali, Çilek, Ispanak, Nektarin, Üzüm, Fasülye, Marul, Salatalık, Yaban Mersini ve Patates daha az tarım ilacına maruz kalan sebze ve meyvelerdir; bunları tüketmeye özen gösterin.
  1. Tahıl Tüketimine Dikkat!
Tahıllar her ne kadar iyi besin kaynakları olsalar da, fazlalıkları bel çevrenizde birikir. O yüzden günlük tahıl tüketiminizi 1- 2 porsiyonla sınırlayın.
  1. Süt Ürünleri Ne Kadar Yararlı?
Birçok insanın, özellikle inek sütüne karşı intoleransı vardır ama bunu fark etmeden süt tüketmeye devam ederler. İnek sütü hazımsızlık , şişkinlik ve kabızlık yapabilir. Bunun yerine ev yapımı hindistan sütü tüketmeye çalışın. Hem günlük süt ihtiyacınızı karşılayacak, hem de bel çevresinde fark edilir bir incelme yaratacaktır.
  1. Su, Su, Su
Yeterli su tüketimi, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu dengeyi kurarak, özellikle bel çevrenizde yağ yakımını hızlandırır.
  1. Karın Bölgenizi Sıkılaştırın.
Göbek ve bel çevrenizi sıkılaştırmanın en iyi yolu plank yapmaktır. Yere uzanın, kollarınızı dirseklerinize kadar yere yaslayıp ayak parmaklarınızın üstünde dengede durun. Vücudunuzu omuzlarınızdan topuklarınıza düz bir çizgide tutmaya çalışın. İşte bu kadar!
  1. Yedikleriniz Ne Yiyor?
Biliyoruz, Türkiye şartlarında doğal besin bulmak zor, doğal beslenen hayvan da. Ancak bitkilerle beslenen hayvanların etinde, yararlı yağlardan olan ve vücuttaki zararlı yağların yakımını hızlandıran Omega 3 ve CLA (conjugated linoleic acid) bulunmaktadır. Yani kasabınızdan mutlaka doğal bitkilerle beslenen hayvan etini istemeyi unutmayın. Ayrıca aklınızda olsun; dana eti yerine hormon verilemediği için kuzu etini ve tavuku tercih edin. 10.Organik, İşlenmemiş Hindistan Cevizi Yağına Sofranızda Yer Açın.
BEDEN KİTLE ENDEKSİ
cm
kg
ETKİNLİKLER
Senpilickadinlarkulubu olarak bir ay önce başlattığımız ve sitemize üye olan ilk " 100 kişiye 100 adet Piknik Örtüsü" kampanyasının talihlileri belli oldu...
ÜYELİK